+90 322 433 00 00
+90 535 545 01 00

İnsanların tatil anlayışları kişiden kişiye çok farklılık gösterebilmektedir. Kimi deniz-güneş-kum üçlüsünden vazgeçemezken, kimisi tarihi yerler ve eserler görmeyi, kimisi de sessiz sakin bir yerde kafa dinlemeyi, kimisiyse eğlence ve hareketi tercih edebilir.

Özellikle koronavirüs pandemisiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanlar, klasik tatil anlayışı dışında farklı alternatifler aramaya başlamıştır. Bu arayış kitlesel turizmden çok turistlerin bireysel istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yönde eğilim göstermiştir.

Klasik tatil ve seyahat anlayışından sıkılan, pandeminin de etkisiyle kalabalık ortamlardan uzak kalmaya çalışan ve kendini “her şey dahil” sistemler gibi tek bir yere bağlı kalmayıp serbest hareket edebildikleri ve daha özgür hissettikleri alternatifler arayanlar için Karavan turizmi en çok tercih edilen tatil türlerinden biri olmuştur.

Ailesi veya arkadaş gurubuyla kendini kısıtlamadan tatil planı yapanlar artık çoğunlukla karavan kiralama yoluna gitmektedir. Karavan kiralayarak yapılan bir tatilde insanlar, konaklama, ulaşım ve yeme-içme ihtiyaçlarını kendileri çözerek hem daha ucuz hem de daha özgür bir tatil yapabilme imkanına sahip olmaktadır.

Ege ve Akdeniz’in sahil ve kumsallarından Karadeniz’in yemyeşil ve bol oksijenli yaylalarına, Uludağ ve Erciyes gibi kış sporları merkezlerinden Anadolu’nun neredeyse her adımında karşımıza çıkan tarih ve kültür kokan zenginliklere kadar ülkemizde karavanla gidilmeyecek yer neredeyse yok gibidir.

Tüm bu imkanlardan yararlanmak için yapmanız gereken sadece sizin ihtiyacınıza uygun sağlıklı ve güvenli bir karavan bulmaktır.