+90 322 433 00 00
+90 535 545 01 00

Ulaşım söz konusu olduğunda günümüzde hem bireysel hem de kurumsal olarak araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak bir çok açıdan daha avantajlı olabiliyor. Özellikle tatil zamanlarında ve iş seyahatlerinde sağladığı konfor ve esneklik nedeniyle araç kiralamak birçok kişinin tercihi oluyor.

Taksilerde veya diğer toplu taşıma araçlarında bulamayacağınız konforu araç kiralamada bulmak oldukça kolay. Ayrıca araç satın alsanız bile, zaman içinde farklılaşabilen ihtiyaçlarınızı sahip olduğunuz araç karşılayamayabiliyor. Hem tonlarca para ödeyip hem de ihtiyacınızın tam olarak karşılanamaması oldukça sinir bozucu bir durum. Araç kiralarken sadece araç kiralamakla kalmıyor aynı zamanda hizmet de satın aldığınız için farklı araçlar arasında ihtiyacınıza uygun tercihi yapabiliyor, farklı zamanlarda farklı araçları kullanma deneyimini yaşayabiliyorsunuz. Bu nedenle araç kiralama, size ihtiyacınıza göre ve gerekli zamanda önemli bir konfor sağlarken bir yandan da daha hesaplı olabiliyor.

Özellikle son dönelerde yoğun talep gören bir sektör olması nedeniyle çevrenizde bu konuda faaliyet gösteren çok sayıda firma olabilir.  Ancak araç kiralama söz konusu olduğunda aracı nereden ve hangi koşullarda aldığınız da çok önemli. Bu nedenle kendinize en uygun aracı kiralamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

  • Öncelikle ihtiyacınıza göre araç tercihinde bulunun. Aracın büyüklüğü, yakıt tipi, otomatik veya manuel vites olması gibi etkenler hem maliyet hem de konfor açısından farklılıklar yaratabilmektedir.
  • Farklı bir lokasyonda araç kiralayacaksanız mutlaka önceden rezervasyonunuzu yaptırın. Aksi taktirde bilmediğiniz bir lokasyonda istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Araç kiralama şirketinin sözleşmelerini mutlaka inceleyin. İmzalattıkları evrakların içeriğine dikkat edin. Boş bir senede imza atarak farkında olmadan yüklü bir miktarda borç altına girebilirsiniz.
  • Aracı teslim alırken ve teslim ederken, firma yetkilileri ile birlikte mutlaka aracın kaporta ve motor aksamları ile sinyal ve lambalarını kontrol edin.
  • Aracı kiralamadan önce sigorta ve kaskolarının olduğundan emin olun.